postheadericon Готуємося до завершення навчального року

Готуємося до завершення навчального року

(як організувати методичну роботу)

Незалежно від термінів карантину методичним службам закладів дошкільної освіти вже сьогодні варто готуватись до завершення навчального року. В.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій зазначає «Міністерство освіти і науки рекомендувало звичну структуру навчального року. Навчальний процес в закладах освіти закінчувався у останній тиждень травня. Так буде і в цьому році. Уроки з використанням дистанційних технологій будуть відбуватись до кінця травня»

Насамперед важливо упорядкувати документацію, зокрема: підготувати план роботи на літній період; проаналізувати роботу дошкільного закладу за минулий рік; підбити підсумки моніторингу; скласти проєкт плану роботи на наступний рік. Робота над окремими документами, як-от проєкт річного плану, потребує злагодженої роботи колективу. Для цього використовуйте корисні сервіси: електронну пошту та месенджери, Google Таблиці, Google Диск тощо. Опрацюйте корисні статті для вихователя-методиста « План роботи на рік 2020/2021: що зробити зараз», «Дистанційна робота дитсадка: перевірено практиками», «Орієнтовна циклограма роботи на травень» (журнали «Вихователь-методист дошкільного закладу» №4 та №5 за 2020 рік)

Допомагайте педагогам працювати в новому режимі роботи: підготуйте та запропонуйте пам’ятку «Як правильно працювати вдома»; проведіть опитування та переконайтеся, що всі на зв’язку; скоординуйте віддалену роботу педагогів за допомогою блоків завдань — самоосвіта, робота з дітьми, взаємодія з батьками. Завдання мають бути зрозумілими, а результат — застосовним у подальшій роботі. Уникайте формальних завдань за принципом «аби тільки не сиділи без діла». Запропонуйте педагогам розробити проєкт, який вони реалізують із дітьми після карантину; переглянути професійний вебінар та обговорити його в чаті; пройти онлайн-курси для підвищення кваліфікації тощо. Не забувайте про власне методичну роботу — підготуйте для педагогів-початківців консультативні матеріали, онлайн-ігри та тести для перевірки знань. Усі сервіси для цього безкоштовні та прості у використанні. Скоординуйте роботу з дітьми. Забезпечуйте методичний супровід проведення педагогами онлайн-занять за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу ( якщо є на це згода батьків), або надсилайте запис занять батькам вихованців чи розміщуйте на вебсайті дошкільного закладу. Давайте зворотній зв’язок — коментуйте діяльність дітей, підбадьорюйте та хваліть усіх учасників. Якщо батьки не проявлятимуть бажаної активності — не вимагайте від них постійної участі та виконання всіх завдань. Пропонуйте помірну кількість завдань, які не займуть більше години спільної діяльності на день.

Можна створити на Google Диску окремі папки за назвами груп. Нехай кожен педагог запише коротке звернення до дітей своєї групи, у якому закличе їх до активності та гри. Відтак у ці папки педагоги складатимуть цікаві завдання для дітей та короткі рекомендації для батьків. Звичайно, батькам потрібно надати доступ до папки. Слід не викладати одразу багато завдань і оновлювати їх за потреби.

Важливо довести до відома педагогів та батьків інформацію, що Міністерством освіти та науки України створено окремий ресурс «Вчимо і навчаємося на карантині; зміни в системі освіти», який містить перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку, поради батькам дітей з особливими освітніми потребами, рекомендації для організації ігрових, трудових, художньо-продуктивних занять. Корисною буде інформація для батьків від ЮНІСЕФ України та МОН «Як говорити з дітьми про COVID-19», «Як говорити про коронавірус з дітьми молодшого віку», « Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку».

Візьміть до уваги, що МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема – випускних ранків. Колегіально вирішіть як відзначити здобуття дошкільної освіти дітьми старших груп, передачу документів для зарахування до школи, щоб це було приємно і пам’ятно для випускників.

Ми знаходимось:

Адреса: вул. Сержанта Смірнова, 4, м. Черкаси, 18021

Телефон: 72-70-43

Е-mail: dnz91@i.ua

Адреса сайту: dnz91.ck.ua

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930