postheadericon Організація харчування

харчування дітей у дошкільних

навчальних закладах  м. Черкаси

на 2022 рік

Керуючись ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (власні повноваження), на виконання статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» та від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах» та з метою забезпечення дітей дошкільного віку повноцінним збалансованим харчуванням, розглянувши пропозиції департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради виконавчий комітет Черкаської міської ради, розглянувши пропозиції депаратаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, на виконання рішення Черкаської міської ради від 14. 12. 2021. №1453 “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 10.11.2021 №1308 “Про встановлення вартості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах м. Черкаси комунальної форми власності та встановлення розміру батьківської плати на 2022 рік.”

ВИРІШИВ:

1. Встановити вартість харчування дітей в дошкільних навчальних закладах міста Черкаси з 01 січня 2022 року:

Вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі

з 01 січня 2022 року на одну дитину в день:

–          для дітей садових груп – 53,18 грн.,

з них за рахунок бюджету 21,27 грн(40%),

за рахунок батьківської плати 31,91 грн. (60%);

–          для дітей ясельних груп – 40,72 грн.,

з них за рахунок бюджету 16,29 грн. (40%),

за рахунок батьківської плати 24,43 грн. (60%)

2. У літній оздоровчий період (90 днів) збільшувати витрати на харчування дітей у дошкільних навчальних закладах міста на 10% для придбання свіжих овочів і фруктів.

Встановити розмір плати, що вносять батьки, або особи, які їх замінюють, за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах м.Черкаси на рівні 60 % від фактичної вартості харчування.

Зменшити розмір батьківської плати на 50% для багатодітних сімей, які мають 3 і більше дітей.

Звільнити від сплати за харчування дитини у дошкільних навчальних закладах міста у 2022 році:

–   дітей-сиріт;

–   дітей, позбавлених батьківського піклування;

–   дітей з інвалідністю;

–   дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків;

–   дітей із сімей, де сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній вартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах; із сімей, що  отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу  малозабезпеченим сім’ям»;

–   дітей, які зараховані у дошкільні навчальні заклади (групи)     спеціального типу (ДНЗ № 7, 13, 23, 27, 29, 31, 35, 54, 83) та у дошкільний навчальний заклад санаторного типу № 74;

–   дітей, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення операції/операції об’єднаних сил на території міста Черкаси.

1. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Коломойця І.А.

Міський голова                                                                            А.В.Бондаренко

Пояснювальна записка

до проекту рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради

«Про встановлення вартості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах м.Черкаси на 2022 рік»

1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення

Проект цього рішення приймається для визначення пільгових категорій дітей закладів дошкільної освіти, затвердження вартості харчування для дітей віком від 1 до 3 років та від 3 до 6 (7) років, а також встановлення розміру батьківської плати за харчування дітей.

1. Мета і шляхи її досягнення

Метою рішення є забезпечення належного рівня організації харчування вихованців в закладах дошкільної освіти, підвищення якості харчування дітей, врегулювання батьківської плати та забезпечення соціальної підтримки категорійних сімей.

1. Правові аспекти

Правовими аспектами розроблення проекту рішення є:ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; ст.25 Закону України «Про освіту»; ст.5 Закону України «Про охорону дитинства»; постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002 року № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів»; від 22 листопада 2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».

1. Фінансово – економічне обґрунтування

Фінансування видатків за даним рішенням здійснюється за рахунок коштів, передбачених бюджетом міста Черкаси для головного розпорядника департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради по галузі «Освіта».

1. Позиція заінтересованих осіб

Усі зацікавлені особи підтримують проект рішення.

1. Регіональний аспект

Не стосується питання розвитку адміністративно – територіальної одиниці та впливу на регіональний розвиток.

1. Громадське обговорення

Проект рішення не потребує громадського обговорення.

1. Прогноз результатів

Проект рішення направлений на організацію та забезпечення якості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах освіти міста у 2020 році.

Директор департаменту                                                       Богдан БЄЛОВ